KS Praha logo
CZ
CZ EN

Potvrzení o darech pro daňové účely

Aktuality Uživatel Daniel Jungmann Kalendář 27.12.2022

Dary zaslané na účet Sboru Křesťanské společenství Praha si můžete odečíst od základu daně.
K tomu slouží potvrzení o darech, které rozesíláme poštou na konci ledna.

Níže najdete bližší informace k potvrzení darů.

Pokud se změnily vaše údaje (trvalá či zasílací adresa, příjmení…), prosím, do 10. 1. 2023 to sdělte vedoucímu svého regionu z důvodu opravy v evidenci a pro urychlení i do kanceláře sboru. Kontakt na sekretářku Magdalenu Louthanovou: pevná linka 224 822 294, e-mail: praha@kaes.cz

Prosíme především manželské páry, rodiny nebo skupiny dárců: rozhodněte se, které osobě má být který dar potvrzen, a nejpozději do 10. 1. nám tyto údaje sdělte e-mailem nebo korespondenčně.

Některé další podrobnosti:

  • Ke snížení daňového základu stačí naše potvrzení. Pro tento účel není nutné mít se sborem uzavřenou darovací smlouvu; ta neslouží k prokázání nároku na odpočet darů od základu daně.
  • Máte-li však se sborem uzavřenou darovací smlouvu, potvrzení darů by mělo být vystaveno na tutéž osobu, která je uvedena ve smlouvě.
  • Potvrzení je třeba doložit zaměstnavateli do 15. února, a přestože některé účtárny ho požadují už na konci ledna či dokonce dříve, nemají pro to zákonnou oporu.

Děkujeme za veškeré dary, které jste sboru poskytli, a také za pomoc s administrativním zvládnutím vystavení potřebných potvrzení.

Přejeme vám Boží požehnání, vedení a ochranu v roce 2023.
Pracovníci kanceláře KS Praha