KS Praha logo
CZ
CZ EN

Přehled kázání sboru

Zveme vás k poslechu kázání ze sborových i regionální bohoslužeb i k poslechu speciálních programů a seminářů. Kázání ze sborových shromáždění je také možné si poslechnout na Spotify.

Hodnota obyčejného života

Následování Krista

Mýt podlahu, učit se na písemku, dřít v zaměstnání, reagovat v situaci napjatých vztahů. Jak mít ze své víry radost, když se nic neděje? Jaké máme důvody k pesimismu a k optimismu? Jak mění situaci naše víra?

KazatelTomáš Dittrich Datum kázání 17. 9. 2023 Biblický verš Fp 2,12-15
Stáhnout MP3 Poslechnout

Přístav: Komfortní zóna

Následování Krista

Boží plán pro nás je, abychom ve svém životě vykročili z naší zóny komfortu a nechali se Bohem používat, byť to může s sebou nést různé výzvy. Vzorem v tom nám může být příběh Nehemjáše, který jsme v tomto kázání společně prošli.

KazatelJáchym Rykl Datum kázání 17. 9. 2023
Stáhnout MP3 Poslechnout

Barnabáš – Dar povzbuzování

Duchovní dary, zázraky Následování Krista

Mezi duchovními dary v Ř 12 se objevuje také dar povzbuzování. Povzbuzování je nesmírně důležitý dar, který pomáhá lidem vytrvat na dobré cestě a růst. Jedním člověkem v Bibli, na kterém můžeme tento dar vidět je Barnabáš. Jak se projevoval? Co přinášel a jaké měl slabosti?

KazatelJiří Bukovský Datum kázání 17. 9. 2023 Biblický verš Ř 12,6–8; Sk 4,34–37; Sk 9,26–30; Sk 11,19–26; Sk 15,36–40
Stáhnout MP3 Poslechnout

Kde čerpám: Příval informací

Říká se, že žijeme v době, která nás zahlcuje informacemi. Ježíš ale zažíval něco podobného. Je dobré klást si otázku, co mám ze života vypustit? Anebo je lepší se zaměřit na něco jiného? Pro zájemce o téma doporučuji článek z časopisu Život víry (2021/1): Dave Patty: Dobrá zpráva: multimediálně nebo fyzicky? Příležitosti a nebezpečí digitální...

KazatelTomáš Dostálek Datum kázání 10. 9. 2023 Biblický verš L 21,34; Kaz 3,1-8
Stáhnout MP3 Poslechnout

Přístav: Naše DNA

Církev, vztahy věřících Následování Krista Šíření Božího království

Jaké bude naše DNA v Přístavu pro letošní školní rok? DNA našeho regionu tvoří každý jednotlivý člen. Proto je třeba začít v srdci každého z nás a společně pak tvořit větší obraz. Jaké DNA tvořit v letošním roce jsme  hledali ve Starém zákoně. Konkrétně v 2. Paralipomenon 7, 14 a Micheáši 6, 8.

KazatelVojtěch Urban Datum kázání 10. 9. 2023
Stáhnout MP3 Poslechnout
Načíst další kázání