KS Praha - Modlitby v ulicích

Přihlášení a registrace

Proč modlitby v ulicích?

Přemýšleli jste někdy, jestli se někdo někdy modlil za ulici, kterou procházíte? Za lidi, kteří v ní bydlí nebo pracují? Já ano. Dozvěděl jsem se, že jeden modlitebník postupně během několika let prošel celou Prahu a modlil se za každou její ulici, myslím, že je to úžasný a inspirativní výkon jednotlivce. Ale zároveň mi to přijde jako taková kapka v moři. Za mnoho z nás se naši blízcí modlí každý den. I kdyby někdo procházel Prahu stále znovu, tak by na mnoho lidí vyšla jediná modlitba za několik let. A to mi přijde málo.

Přál bych si, aby se za každé místo a každého člověka někdo pomodlil alespoň jednou za rok. Když jsem přemýšlel co by se s tím dalo udělat, tak mě napadlo, že by nemuselo být až tak složité připravit mapu. Mapu, která by se postupně zabarvovala promodlenými ulicemi a do které by mohl přispívat kdokoliv. Potěšilo mě, že to ani pro Prahu není úplně nová/cizí myšlenka (něco podobného se pro některé části Prahy už udělalo), spíš jen jinak uchopená, ve větším měřítku. Díky Bohu a modlitbám, podpoře, radě, vedení, úsilí,... několika super lidí (hlavně Kuby a Kuby) se to nakonec povedlo. Pokud modlitby za ulice Prahy zní jako něco, do čeho byste se chtěli zapojit (třeba i jen cestou z/do práce nebo kolem domova) a případně k tomu povzbudit i někoho dalšího… tady je jedna z možností.

Za co se modlit?

 1. Za cokoliv – buďte citliví na to k čemu Vás v danou chvíli povede Duch Svatý
 2. Kdybyste potřebovali další inspiraci, tak třeba:
  1. když uvidíte něco krásného, tak vzdávejte Bohu díky a chválu
  2. žehnejte lidem, které potkáte i těm kteří na daném místě bydlí nebo pracují
  3. modlete se, aby Pán Bůh otevřel jejich srdce pro evangelium (a nebojte se je oslovit, když na to přijde)
  4. za křesťany v dané lokalitě, aby jim Pán Bůh žehnal a zval do úkolů, které pro ně má připravené a aby do nich odvážně vstoupili
  5. za jednotu mezi všemi křesťany
  6. za českou misii v zahraničí a zahraniční misionáře u nás
  7. za ochranu před lží a nesnášenlivostí
  8. za vzájemné odpuštění, za nemocné, za vládu, za policii, za lékaře,...

Jak se zapojit do aplikace?

 1. Sběr dat
  1. Na telefonu – např. aplikace Mapy.cz
  2. Na počítači – např web mapy.cz
   • naklikat trasu a vpravo dole kliknout na Exportovat → gpx
 2. Nahrání do aplikace
  1. Vpravo nahoře odkaz “Přihlášení a registrace” → zaregistrovat
  2. Při registraci vyplnit e-mail, na který bude poslán odkaz pro aktivaci účtu – účet slouží pouze pro ukládání tras s promodlenými ulicemi, zadané údaje (e-mail) nebudou dále využívány.
  3. Pod tlačítkem přidat trasu vyplnit název (pomůcka pro orientaci) a přes tačítko “Browse..” zvolit gpx soubor vytvořený v kroku 1 a potvrdit tlačítkem nahrát
 3. Nouzové řešení: poslat gpx soubor, nebo seznam projitých ulic na halamka.jan@seznam.cz – do předmětu “modlitbyulice”