KS Praha logo
CZ
CZ EN

Přehled kázání sboru

Zveme vás k poslechu kázání ze sborových i regionální bohoslužeb i k poslechu speciálních programů a seminářů. Kázání ze sborových shromáždění je také možné si poslechnout na Spotify.

Pavel ve Filipech: Bůh otvírá dveře

Modlitba, chvála, duchovní boj Šíření Božího království

Je velkým posláním církve nést evangelium. Tím, kdo ale otvírá evangeliu dveře, aby mohlo znít a bylo přijaté, je Bůh. Krásně to můžeme vidět v Lukášově popisu Pavlova působení ve Filipech. Bůh daroval příležitosti a otevřel srdce prodavačky s purpurem. Poté otevřel dveře vězení a dotkl se srdce představitele římské moci. My se modlíme za...

KazatelJiří Bukovský Datum kázání 14. 4. 2024 Biblický verš Sk 16,8–40; Fp 1,12–29; Zj 3,7–11
Stáhnout MP3 Poslechnout

Modlitba nás změní

Modlitba, chvála, duchovní boj

V Bibli se hodně píše o modlitbě.  Modlíme se za spoustu věcí a spoustu lidí, ale když se modlíme, jak to učil Ježíš, tak naše modlitby působí změnu i v našich srdcích. 

KazatelJosh Dietz Datum kázání 28. 1. 2024 Biblický verš Mt 6,5–15
Stáhnout MP3 Poslechnout

Růst: Chvála

Modlitba, chvála, duchovní boj

Sérii Růst zakončil Jáchym kázáním na téma Chvála. V první části kladl důraz na to, že všichni jsme uctívači a že zpívaná chvála je jen jedním dílkem mozaiky uctívání. V druhé části se pak Jáchym zaměřil na jeden aspekt chvály - totiž na propojení chvály, emocí a tělesných projevů.

KazatelJáchym Rykl Datum kázání 28. 1. 2024
Stáhnout MP3 Poslechnout

Pane, nauč nás modlit se

Modlitba, chvála, duchovní boj

Modlitba. Mnoho jsme o ní slyšeli, Bible je prostoupena příběhy o modlitbě a obsahuje nejednu instrukci, jak se správně modlit. Ale stačí nám to? Není modlitba o něčem víc než o tom, jak ji správně dělat? Kéž v našem srdci zahoří touha po modlitbě a stane se součástí našeho životního stylu, ve kterému bude úplně...

KazatelŠimon Ondráček Datum kázání 28. 1. 2024 Biblický verš Sk 10,1-48; L 11,1
Stáhnout MP3 Poslechnout

Za co a jak se modlit?

Modlitba, chvála, duchovní boj

Za co se modlit? Bůh nás k modlitbě může vést různými způsoby - zjevením, vjemem, okolnostmi, anebo právě Božím slovem. Na příkladu Filipským 1 si ukážeme, jak přesně se na základě pavlova příkladu můžeme modlit třeba za ostatní věřící.

KazatelDita Frantíková Datum kázání 21. 1. 2024 Stáhnout Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3 Poslechnout
Načíst další kázání