KS Praha logo
CZ
CZ EN

Přehled kázání sboru

Zveme vás k poslechu kázání ze sborových i regionální bohoslužeb i k poslechu speciálních programů a seminářů. Kázání ze sborových shromáždění je také možné si poslechnout na Spotify.

O Boží zbroji

Modlitba, chvála, duchovní boj

Čím máme být vyzbrojeni do duchovního boje? Co patří do výzbroje, kterou nám Bůh dal? A jak správně tuto výzbroj používat? I na tyto otázky odpoví kázání od Pavla Podrazila, ve kterém se věnuje 6. kapitole Efeským, kterou doplňuje o osobní příběhy.

KazatelPavel Podrazil Datum kázání 19. 2. 2023 Biblický verš Ef 6,10-17
Stáhnout MP3 Poslechnout

Boj s Amálekem – o modlitbě a duchovním boji

Modlitba, chvála, duchovní boj

Příběh o boji Izraelců z Amálekem nese důležité poselství i pro nás dnes. Připomíná nám, že je tu duchovní nepřítel a že se boji s ním nevyhneme. V tomto boji ale nerozhodují v prvé řadě naše schopnosti a nasazení, ale modlitba a naše spolehnutí na Boha. V tomto duchovním zápase nemůžeme stát sami. Potřebujeme druhé,...

KazatelJiří Bukovský Datum kázání 12. 2. 2023 Biblický verš Ex 17,8–15
Stáhnout MP3 Poslechnout

Mělo to vůbec smysl?

Modlitba, chvála, duchovní boj

Proč se postit, modlit, proč žít bezúhonně? Důvodů by se našlo více, ale je jeden, který dává smysl. Tím důvodem je možnost poznat věčného Boha.

KazatelLubomír Ondráček Datum kázání 5. 2. 2023 Biblický verš J 17,3; Job
Stáhnout MP3 Poslechnout

Modlitba: Na dlouhé trati

Modlitba, chvála, duchovní boj

Na cestě z Egypta zaútočili v Refidímu na Izraelce Amálekovci. Týká se nás to nějak? Proč měl Mojžíš během bitvy ruce zvednuté vzhůru? A jak si můžeme vzít příklad z toho, že Áron a Chúr posadili Mojžíše na balvan a ruce mu podpírali? Kázání obsahuje praktické tipy, jak modlitbu začlenit do běžného života a udržet...

KazatelŠimon Dittrich Datum kázání 29. 1. 2023 Biblický verš Ex 17,8-16 Stáhnout Prezentace ke stažení
Stáhnout MP3 Poslechnout
Načíst další kázání